Ztracený čas

Je až neuvěřitelné, že je možné zmršit takovou základní a desetiletí fungující záležitost, jakou je Instant Messaging.

Jedná se mi o obyčejné posílání psaných zpráv pomocí Skypu. Každý odstavec, který napíšete, má  časovou značku. Tady konkrétně hned první řádek zprávy, zalomený k pravému okraji. Nikdo z nás na časové značky moc nehledí. Reagujeme, když přijde zpráva, odpovíme, atd. 

Ale občas v té korespondenci člověk něco hledá. A pak není od věci vidět, do jak starých zpráv se vlastně dívá. Prostě časová značka není vůbec špatná věc.

Drobný zádrhel může být, že někteří uživatelé používají Enter namísto tečky za větou. pak vám přijdou v těsném sledu po sobě zprávy podobné tomuhle:

1. Ahoj

2. mas na me chvilku?

3. potrebuju poradit

4. ...

Ve společnosti Skype se někdo hluboce zamyslel a přišel s nápadem, že není potřeba v takovémto případě dávat časovou značku ke každému řádku. Dá se jen k tomu prvnímu. Z korespondence je patrné, že ty následující řádky přišly v těsném sledu. Jenže programátorům se nechtělo přemýšlet, co to ještě je "v těsném sledu". Takže to dopadlo následovně.

 

Časová značka se objeví jenom v případě, že začne psát Ten druhý. První dva řádky od Asistentky samozřejmě přišli 6.3. odpoledne. Ten poslední ale přišel 7.3. ráno. Tam, kde jsem zakreslil červený rámeček, jsem očekával alespoň nějakou indikaci, že tato zpráva přišla jiný den. Marně.

Abych Skypu nekřivdil, tato "novinka" se vyskytuje, pokud vím, jenom ve verzi 5.5. něco pro Mac OS. Takže je tu jistá naděje, že to bude opraveno.

Za odměnu autorů Skypu dávám jeden černý puntík.